top of page

Sny z betonu

“Krok za krokem, hodina za hodinou, roh za rohem.” 

Co jsou to Sny z betonu?

Něco jako podcast, audiokniha, nebo rozhlasová hra. Tyto sny se ale mají snít výhradně během procházení se městem, vsedě si je člověk tolik neužije.

Jednotlivé příběhy zvou posluchače ke zklidnění a vnímání detailů města, ve kterém se zrovna pohybuje. Díky tomuto zklidnění se odkrývají krásy i problémy městského prostředí. Tak se další postavou stávají nejen ti, kteří Sny z betonu poslouchají, ale i města, kterými se zrovna prochází.

Nejedná se totiž o audioprůvodce konkrétním městem, ani po konkrétních místech. Je na vás, v jakém městě se zasníte a kde se svou procházkou začnete - hlavně, když to bude s otevřenýma očima a hlavou.

Město umí být zároveň krásné i ošklivé. Čisté i špinavé. Uspořádané i chaotické. Každý se chce cítit bezpečně a příjemně ve městě, ve kterém žije. Ale jak toho docílit? Jakou roli v něm hrají lidé? A nejsme my - jeho obyvatelé - jen součástí snů, které se městu den co den zdají?

 

Během audiowalku Sny z betonu dostanou posluchači možnost projít si město po své vlastní trase a poslouchat u toho příběhy lidí, kteří v něm možná žijí. Různé postavy v několika krátkých kapitolách řeší problémy svého města i společného soužití a přemýšlí nad rozdílnými potřebami, které ostatní obyvatelé mají. V jejich společnosti mohou posluchači zpomalit a na procházce si všímat svého okolí, které jim už možná zevšednělo. 

 

Stačí se projít městem, ve kterém žijete a zaposlouchat se do příběhů jeho obyvatel. Voyeurství spojené s urbanismem, rozhlasová hra spojená se zdravotní procházkou, sny spojené s betonem. 

 

Sluchátka s sebou!

Scénář: Patrik Boušek, Anna Prstková, Eva Lietavová

 

Režie: Eva Lietavová

 

Obsazení: Štěpánka Romová, Jiří M. Valůšek, Lukáš Rieger, Magdalena Straková, Hana Jagošová, Petr Hanák, Hynek Tajovský, Kateřina Jebavá, Filipína Cimrová, Dagmar Říhová a Jan Lukeš.

Hudba a sound design: Filip Dobrocký a Ryba

Námět a produkce: Andrea Polnická

Audiowalk Sny z betonu je realizován za finanční podpory Ministerstva Kultury a Česko-bavorské platformy pro nezávislé scénické umění. Bazmek entertainment je rezidenční skupinou centra nezávislého umění Co.Labs.

bottom of page