top of page

Wed, Jun 19

|

Industra

Sny z betonu

Příležitost podívat se na město jinýma očima a zaposlouchat se do jeho života. Procházka s poslechem o městech a lidech s možností hlídání dětí.

Sny z betonu
Sny z betonu

Time & Location

Jun 19, 2024, 6:00 PM – 7:00 PM

Industra, Lazaretní 925/9, 615 00 Brno-Brno-Židenice, Česko

About the event

Město je složitý a spletitý organismus. Spravuje jej  velké množství lidí a ještě větší množství lidí jej obývá. Město je  prostorem střetu mnoha potřeb, představ a preferencí. Komu vyhovět? Jak  udělat město, které bude přístupné všem? Kde jsou bariéry? A ví vůbec  sami obyvatelé měst, jaké je podle nich ideální město?

Prostřednictvím autorských příběhů a každodenních  výpovědí se nad těmito otázkami můžete zamyslet. Pojmenovat si, co pro  vás znamená žít spokojeně ve městě a co k tomu potřebujete, případně, co  k tomu potřebují vaši blízcí. Uvědomit si prvky města, kterých jste si  doteď nevšimli. Hledat pro sebe strategie, jak ve městě bydlet,  fungovat, pracovat, přesouvat se, jak obdivovat krásu, jak pojmenovávat  ošklivost nebo jak pečovat o své okolí.

Máte děti, které jsou moc velké na to, aby spokojeně spinkaly v kočárku během vaší procházky s poslechem a moc malé na to, aby si takovou procházku užili s vámi? Industra a její okolí je nejen prostorem pro kulturu a popíjení kávy, ale také velkým hřištěm, na kterém si děti můžou pod naším dohledem hrát. Úspěšně ozkoušeno.  

Share this event

bottom of page