top of page

Mon, Jun 24

|

Industra

Hrdinky smíření - premiéra

Legenda o hrabání sena Kolik andělů je potřeba, aby bylo odloučení alespoň trochu snesitelné? Koprodukce bazmek entertainment, Mikro-teatro a festival Meeting Brno

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Hrdinky smíření - premiéra
Hrdinky smíření - premiéra

Time & Location

Jun 24, 2024, 7:00 PM – 11:00 PM

Industra, Lazaretní 925/9, 615 00 Brno-Brno-Židenice, Česko

About the event

Kde  jsou otcové a manželé, když je zrovna nejvíc potřebujete? Jak se  přiblížit k někomu, koho milujete, ale kdo je nesnesitelně daleko? A  kolik andělů je potřeba, aby bylo odloučení aspoň trochu snesitelné?

Inscenace zkoumá život nejbližších žen Ivana Martina Jirouse – žen,  jejichž život byl s tím jeho pevně spojen a které zůstávaly v jeho  stínu. A z tohoto stínu se zhmotňuje také příběh všech matek a dcer,  jejichž práce a snahy nejsou vidět a nejsou oceňované. Příběh matek a  dcer, které čekají na to, až na ně jejich otcové a manželé budou mít  čas. Inscenace o všednodenním hrdinství. O hledání svobodného prostoru  nesvázaného konformitou. O mužích, kteří mizí, když je ženy nejvíc potřebují. Inscenace vychází z deníkových záznamů Františky Jirousové a  Jany Bauerové vydaných v knize Mága a z vydaných dopisů Juliany Jirousové a Ivana M. Jirouse z dob jeho věznění. „Mága“ je označení pro Ivana Martina Jirouse, řečeného Magor, které se  objevuje v deníkových zápisech jeho dcery Františky a její kamarádky Jany Bauerové. 

Inscenaci festival Meeting Brno uvádí u příležitosti letošních nedožitých 80.  narozenin I. M. Jirouse a jako připomínku nedávného úmrtí jeho druhé  ženy Juliany.

Share this event

bottom of page