top of page

ne 16. 6.

|

Industra

Důvody pestrokvětosti

Nepromeškejte jedinečný ento-etnografický zážitek! Venkovní klauniáda o přírodě ve městě pro děti a dospělé, spojená s následnou dílničkou, při které děti budou vyrábět broučí cestičky.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Důvody pestrokvětosti
Důvody pestrokvětosti

Čas a místo

16. 6. 2024 17:00

Industra, Lazaretní 925/9, 615 00 Brno-Brno-Židenice, Česko

O události

Jistě jste se mnohokrát sami sebe ptali, jak se brouci orientují ve světě městských parků a kulturní krajiny, přizpůsobeném zejména životu člověka. Odpovědí na tuto otázku je staré a vzácné řemeslo broučích pastýřů. Smyslem jejich práce je provázet stáda broučků na jejich pravidelné cestě za potravou, asistovat s reprodukcí a pomáhat překonávat překážky, které před ně (a jejich vajíčka) moderní svět klade.

Proto přijďte a zřete jen vzácně viděné pastýře broučků. Poznejte jejich tradice a způsob života. A nezapomínejte: Příroda si vždycky najde cestičku.

Broučí cestičky // dílna pro děti Všichni broučci se nám rozutekli. Pomůžeš nám vytvořit dopravní síť, která jim pomůže se lépe orientovat na zemi i ve vzduchu? LAND-ART  dílna pro děti od 4 let tematicky navazuje na představení Důvody  pestrokvětosti. Jeho hlavním cílem je rozvíjení citlivosti vůči přírodě a  okolní krajině. Kdy člověk svým konáním pomáhá přírodě a živočichům v  ní žijících, a kdy už svým jednáním naopak škodí?

Sdílet událost

bottom of page